Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Type your slogan here
Narzędzia osobiste
Zaloguj
This is SunRain Plone Theme
Jesteś w: Start Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Nowości w serwisie

P.I.W.O 2018

Rozpoczeły się przygotowania do XIII edycji Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania, która odbędzie się 28 kwietnia 2018 r. w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej. Trwa Call for Papers.

Czytaj dalej...

Walne Zebranie PLUG

Dobiega końca kadencja obecnego zarządu. Zgodnie ze statutem PLUG mamy przyjemność i obowiązek zaprosić na Walne Zebranie Polskiej Grupy Użytkowników Linuxa, które odbędzie się w sobotę, 18 listopada, w katowickim Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.

Czytaj dalej...

Wykłady o otwartości na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego

W dniu 3 czerwca 2016 roku na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego odbył się wykład "Być otwartym" dla dla studentów kierunku "Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej". Wydarzenie to odbyło się dzięki wspólnemu zaangażowaniu PLUG oraz Prodziekana ds. Studenckich i Kształcenia pana dr Remigiusza Kopoczka.

Czytaj dalej...

Linux Helpdesk Silesia #1

Pierwsze (po długiej przerwie) spotkanie na Śląsku grupy użytkowników systemu Linux organizowane przez PLUG. W ramach spotkania rozwiązywanie problemów z Linuksem i dyskusje na temat różnych kwestii związanych z systemem.

Czytaj dalej...

PLUG - spojrzenie w przyszłość

Polska Grupa Użytkowników Linuksa jest najstarszą organizacją zajmującą się… no właśnie - czym? Bo nie jest tak, że ograniczyliśmy się do robienia Jesieni Linuksowej. Ale mało kto o tym wie, bo okazaliśmy się wyjątkowo słabi w komunikowaniu na zewnątrz naszych działań. A grzebaliśmy i przy ACTA, i przy otwieraniu dostępu do danych publicznych, i przy otwartych standardach komunikacji, i organizowaliśmy dziwne konferencje…

Czytaj dalej...

13. Sesja Linuksowa

Sesja Linuksowa to jedna z największych w Polsce konferencji poświęconych rozwiązaniom Open Source oraz najnowszym trendom w systemach z rodziny GNU/Linux. Organizowana przez Akademickie Stowarzyszenie Informatyczne działające przy Politechnice Wrocławskiej.

Czytaj dalej...

O nowościach w Ubuntu/Debianie i szyfrowaniu na WarLUG

Warszawska Grupa Użytkowników Linuksa (WarLUG) zaprasza na kolejne spotkanie 27 maja 2015 o godzinie 18:15.

Czytaj dalej...

PLUG partnerem Open Source Summit Poland 2015

PLUG dołączył właśnie do grona partnerów nowej konferencji organizowanej przez Compendium poświęconej oprogramowaniu z otwartym kodem źródłowym.

Czytaj dalej...

Noc Informatyka^8

Noc Informatyka to niekonwencjonalne wydarzenie rozrywkowo-naukowe, które łączy elementy konferencji otwartej, imprezy integracyjnej oraz sportów ekstremalnych.

Czytaj dalej...

PLUG i inne organizacje/ruchy interweniują w sprawie nierzetelnego artykułu w WP

Wirtualna Polska powołując się na ekspertów z firmy Netgear wskazuje, że oprogramowanie open source jest mniej bezpieczne niż zamknięte. PLUG, FWiOO, AEGIS i hackerspace'y wystosowywują list prosząc portal o sprostowanie.

Czytaj dalej...

III Otwarty Kongres FLOSS

W sobotę, 12 kwietnia, na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu o godzinie 9:30 rozpocznie się Otwarty Kongres FLOSS. Jest to już trzecia edycja tej imprezy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich gości.

Czytaj dalej...

11. Sesja Linuksowa, czyli nie każdej sesji należy się bać.

Sesja Linuksowa jest dwudniową konferencją poświęconą technologiom Open Source. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia. Tradycyjnie miejscem spotkania będzie Politechnika Wrocławska, a wstęp będzie bezpłatny.

Czytaj dalej...

PLUG interweniuje w sprawie Linuksa na maturze

Koalicja Otwartej Edukacji, Polska Grupa Użytkowników Linuksa oraz Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania wystosowały list do dyrektora szkoły, który odmówił uczniowi możliwości zdawania matury na GNU/Linuksie.

Czytaj dalej...

Otwarty list członków i sympatyków ruchu hakerskiego do MON

PLUG podpisuje się pod listem wyjaśniającym znaczenie słowa "haker" skierowanym do Ministra Obrony Narodowej.

Czytaj dalej...

Jesień Linuksowa ponownie w Beskidach

Jesień Linuksowa to konferencja z długą tradycją. Na przestrzeni lat odbywała się w różnych miejscach południowej Polski, jednak statystycznie najczęściej w Beskidzie Śląskim. Nie inaczej będzie i tym razem - choć miejsce zupełnie nowe, to region jakże znany! Zapraszamy Was do bardzo malowniczo położonego hotelu Orle Gniazdo w Szczyrku.

Czytaj dalej...

[CLUG] Software Freedom Day 2013

Software Freedom Day jest ogólnoświatowym świętem wolnego oprogramowania. Święto obchodzone jest 21 września.

Czytaj dalej...

Otwarty kongres FLOSS - już w najbliższy piątek

W piątek, 7 czerwca, 2013 odbędzie się druga edycja Otwartego Kongresu FLOSS. Wydarzenie to będzie miało miejsce na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Organizatorami spotkania są stowarzyszenie Polska Grupa Użytkowników Linuxa (PLUG) oraz Instytut Informatyki przy Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Czytaj dalej...

Otwarty kongres FLOSS - czekamy na propozycje tematów

Trwają przygotowania do II edycji Otwartego Kongresu FLOSS. Organizatorzy ogłosili przyjmowanie zgłoszeń propozycji prelekcji.

Czytaj dalej...

Zapraszamy na 7. edycję Nocy Informatyka!

Noc Informatyka to niekonwencjonalne wydarzenie rozrywkowo-naukowe, które łączy elementy konferencji otwartej, imprezy integracyjnej oraz sportów ekstremalnych – niewiarygodne połączenie? Sprawdźcie!

Czytaj dalej...

Zbliża się 10 Sesja Linuksowa we Wrocławiu

Akademickie Stowarzyszenie Informatyczne (ASI) działające przy Politechnice Wrocławskiej organizuje w tym roku dziesiątą, jubileuszową edycję Sesji Linuksowej – jest to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce z bezpłatnym uczestnictwem.

Czytaj dalej...

« Maj 2018 »
Maj
PnWtŚrCzPtSbNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031