Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Type your slogan here
Narzędzia osobiste
Zaloguj
This is SunRain Plone Theme
Jesteś w: Start Aktualności i wydarzenia kontener na newsy i eventy III Otwarty Kongres FLOSS

III Otwarty Kongres FLOSS

W sobotę, 12 kwietnia, na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu o godzinie 9:30 rozpocznie się Otwarty Kongres FLOSS. Jest to już trzecia edycja tej imprezy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich gości.
Kiedy 2014-04-12
od 09:30 do 21:30
Gdzie Wydział Nauk o Ziemii UŚ, Sosnowiec
Imię i nazwisko
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Otwarty Kongres FLOSS to spotkanie środowiska akademickiego oraz ludzi szeroko rozumianego świata nauki i rynku IT. W programie znajdują się zarówno oficjalne prelekcje, a także spotkania towarzyskie oraz dyskusje kuluarowe. Kongres ma charakter interdyscyplinarny. Oprócz wykładów technicznych odbywają się także prelekcje z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych, ekonomii, filozofii idei otwartości i zagadnień społeczno-socjologicznych związanych z tą problematyką. Po części oficjalnej dyskusje kontynuowane będą na przewidzianym After Party.

Jak co roku wśród zarejestrowanych i obecnych na wykładach uczestników rozlosowane zostaną nagrody niespodzianki.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do naukowców, doktorantów, studentów,
licealistów, profesjonalistów, jak i do osób, które niedawno zainteresowały się naukami informatycznymi, Wolnym Oprogramowaniem lub problematyką szeroko rozumianej otwartości nie tylko w kontekście czysto technicznym. Zarówno osoby zaawansowane, jak i początkujące znajdą w poruszanej tematyce coś interesującego.

Wykład inauguracyjny „Anonimowe Źródła Kultury” wygłosi Jarosław Lipszyc, prezes Fundacji Nowoczesna Polska.

Wykłady poprowadzą: Romek Bieda („Zakres i zasady dozwolonego wykorzystania Oprogramowania komputerowego na gruncie prawa autorskiego”), Anna Karolina Nowak („Ryzyko prawne dla programistów wolnego i otwartego oprogramowania”), Rafał Malujda („Licencje open source w środowiskach chmurowych (cloud computing)”), Marek Zibrow („Strategiczne znaczenie oprogramowania FLOSS i danych składowanych w ogólnodostępnych sieciach komputerowych, czyli rzecz o wojnie informatycznej”), Paweł Marynowski, Tomasz Nycz („Wykorzystanie OpenStreetMap w administracji oraz analizie przestrzennej”), Kasia Kulczycka-Mierzejewska („Otwarta nauka, społeczeństwo oparte na wiedzy oraz nauka obywatelska - rzeczywistość, czy tylko puste frazesy?”) oraz Maciej Bąk („Otwarte Jaworzno - czyli wykorzystanie FLOSS w administracji publicznej i szkolnictwie”).

Organizatorem wydarzenia jest Polska Grupa Użytkowników Linuxa (PLUG)
wraz z Instytutem Informatyki Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach
Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
.

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś
objął
wydarzenie honorowym patronatem.

Więcej informacji o tym wydarzeniu...

« Kwiecień 2018 »
Kwiecień
PnWtŚrCzPtSbNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30